انواع کابل دوربین مداربسته

rg59-rg6

انواع کابل دوربین مداربسته وجود دارند که این کابل ها یکی از اصلی ترین اجزا برای کامل کردن سیستم دوربین مدار بسته و راه اندازی آن است. امروزه در کنار هر وسیله ی امنیتی مانند دوربین کابل های مخصوص آن نیز وجود دارند که باید همراه آن وسیله گرفته شوند. در این مقاله در مورد کابل دوربین مدار بسته اطلاعاتی را ارائه می کنیم.

کابل دوربین مدار بسته

همانطور که در قسمت مقدمه گفتیم، کابل های دوربین مداربسته از اجزای مهمی هستند که خود انواع مختلفی دارند و لازم است برای کاربری ها و انواع گوناگون وسایل امنیتی، از رابط ها و آداپتور های مناسب آن استفاده شود تا اتصالات ایمن تر، کامل تر و متناسب با سایر اجزا باشد. 

برای راه اندازی دوربین های مدار بسته، نصب دوربین ها در موقعیتی مناسب و سیم کشی آن ها با کابل های مخصوص، دو عمل مهمی است که لازم است به دقت در نصب دوربین مداربسته انجام گیرد.

کابل های دوربین مداربسته در سیم کشی دوربین ها نقش مهمی دارند و کابل کشی و استفاده از کابل دوربین مدار بسته ی مناسب، می تواند در دریافت تصاویر با کیفیت بالا و بدون نویز بسیار موثر باشد. به همین خاطر در ادامه به معرفی انواع کابل های دوربین مداربسته و معرفی کامل تر دو کابل rg6 و کابل rg59 می پردازیم.

کابل کواکسیال rg59

انواع کابل دوربین مدار بسته

همانطور که در قسمت قبل اشاره کردیم، بهتر است برای کاربری های مختلف، از کابل های مخصوص به آن استفاده شود. تجهیزات دوربین مدار بسته نیز مانند سایر تجهیزات امنیتی، کابل های مختلفی دارند که از انواع این نوع کابل ها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • کابل سیامی: این نوع کابل از انواع کابل دوربین مدار بسته به شمار می آید که از جمله ویژگی های این کابل استفاده ی گسترده ی آن در محصولات و کالاهای نظارتی خانگی می باشد. این کابل از دو نوع کابل Rg59 و کابل ۱۸/۲ تشکیل شده است که هر کدام به ترتیب برای انتقال سیگنال های تصویری و انتقال برق به کار می روند. استفاده از هسته ی مسی در این نوع کابل ها باعث انتقال بهینه تر سیگنال های ذکر شده می شود.
  • کابل دوربین مدار بسته RG59: همانطور که گفتیم این کابل کواکسیال که از انواع کابل دوربین مدار بسته به شمار می آید و در ادامه کامل تر توضیح میدهیم، از دو نوع هادی ایجاد شده و برای انتقال سیگنال ها استفاده می شود.
  • کابل دوربین مداربسته ی RG6: این کابل از دیگر انواع کابل دوربین مدار بسته متداول است که می تواند کاربرد های مختلفی داشته باشد و در مقایسه با دیگر انواع کابل دوربین مدار بسته برای انتقال سیگنال ها بهتر عمل می کند.
  • کابل صوتی تلویزیونی مداربسته: این نوع کابل منحصر بفرد برای اتصالات بین دوربین ها بکار می رود می تواند نویزها را به خوبی ثبت کند. از دیگر ویژگی های این نوع کابل استفاده از برق درون دوربین مداربسته می باشد. این کابل از انواع کابل دوربین مدار بسته است که براحتی نصب می شود و ویژگی خاصی که دارد استفاده از میکروفونی کوچک با آن سیم است که می تواند به عنوان میکروفون دوربین مداربسته عمل کند.

از دیگر کابل های مورد استفاده در کابل کشی دوربین های مداربسته می توان به کابل تلویزیون مداربسته ی بی ان سی، کابل برق بی ان سی، کابل اسپلیتر برق تلویزیون مدار بسته ی چهار راهه و کابل BNC به RCA اشاره نمود.

تلفن های تماس ما:
۰۲۱۳۳۹۸۰۴۹۸
۰۲۱۳۳۹۸۰۴۹۹
کابل کواکسیال rg6
تلفن های تماس ما:
۰۲۱۳۳۹۸۰۴۹۸
۰۲۱۳۳۹۸۰۴۹۹

کابل کواکسیال RG59

کابل RG59 که از کابل های کواکسیال یا هم محور می باشد، برای انتقال سیگنال هایی که دارای فرکانس بالاتر هستند و همچنین جهت جلوگیری از تداخل های الکترومغناطیسی ناشی از سیگنال در سیم و همچنین جلوگیری از تاثیر منابع خارجی بر این سیگنال ها استفاده می شود. 

این کابل از دو نوع هادی تشکیل شده است که هر هادی توسط عایقی از دیگر جدا شده است. در این کابل هادی دوم می تواند بصورت یک مش از جنس فلزی، فویل یا بافت در وسط هادی اول که از جنس سیم است، قرار داشته باشد.

در بیرونی ترین سطح با یک عایق کلی این دو هادی پوشش داده شده اند تا در برابر آب و سایر عناصر دیگر محافظت شوند. این نوع کابل برای انتقال سیگنال هایی با فرکانس پایین مناسب است و عملکرد بهتری در کابل کشی های کوتاه دارد.

انواع کابل کواکسیال

کابل کواکسیال RG6

کابل کواکسیال RG6 نیز از دیگر انواع کابل دوربین مدار بسته متداول است که دارای کاربرد های

  • استفاده به عنوان کابل در نصب و راه اندازی سیستم های نظارتی خانگی
  • نصب تلویزیون کابلی و راه اندازی آن

مورد استفاده قرار می گیرد.

از تفاوت های این دو کابل RG6 , RG59 می توان به بزرگتر بودن هادی هسته ی RG6 و کلفت تر بودن عایق آن نسبت به RG59 اشاره نمود.

با توجه به ضخیم بودن لایه محافظتی کابل RG6 تا چهار برابر حالت عادی و ضخیم تر بودن رسانای مرکزی آن می توان گفت این کابل برای انتقال سیگنال ها بهتر است.

نظر دهید
میانگین نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonاستعلام قیمت لحظه ای