جوشکاری و انواع آن

فروش کابل جوش

جوشکاری های امروزه با استفاده از پیشرفته ترین تکنولوژی و نانو انجام می گیرد که بسیار راحت تر و سریع در مقایسه با جوش کاری های سبک سنتی می باشد. همچنین با توجه به صنایع مختلفی که از آن استفاده می شود، دارای انواع بسیار مختلفی از جوشکاری هستیم.

جوشکاری 

تمامی اتصالات بین قطعات مختلف در تمامی صنایع به کمک فرآیند جوش کاری صورت می پذیرد. به همین دلیل صنعت و حرفه جوشکاری از مهم ترین صنعت ها بوده و افراد بسیار زیادی در این حوزه مشغول به کار می باشند. امروزه عمل جوشکاری به کمک دستگاه جوشکاری بسیار راحت و سریع تر انجام می گیرد. دستگاه های تولید شده در حوزه جوشکاری با داشتن الکترود های پیشرفته و مختلف توانسته است مقاوم ترین و باکیفیت ترین جوشکاری را به عمل می آورند.

دستگاه های جوشکاری از اجزای بسیار مختلفی تشکیل شده اند که از مهم ترین اجزای آن می توان به الکترودها، مخزن جوشکاری، کابل جوشکاری و غیره اشاره کرد. امروزه از جوشکاری علاوه بر اتصالات فلزات، در اتصالات پلی اتیلن نیز استفاده می شود که در این نوع اتصالات جوش ولدینگ مورد توجه واقع می شود که برای اولین بار در کشور آلمان مورد استفاده واقع شد و نتایج بسیار حیرت انگیزی را نیز داشت.

توجه داشته باشید که از این فرآیند با توجه به محل استفاده و شرایط جوی از انواع مختلفی استفاده می شود از این رو می توان گفت جوشکاری در انواع روش های مختلف و متنوع انجام می شود که در متن ذیل به معرفی برخی از انواع روش های جوشکاری اشاره هایی خواهیم کرد.

کابل جوش

انواع جوشکاری

همان طور که در بخش قبلی نیز به آن اشاره شد انواع جوشکاری بسیار مختلف و متفاوت می باشد که از مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

–         جوشکاری حالت جامد

–         جوشکاری مقاومتی

–         جوشکاری گاز اکسیژن

–         جوشکاری قوس الکتریکی

انواع جوشکاری مقاومتی: جوش آپست، جوش درز مقاومتی، جوش نقطه ای مقاومتی

انواع جوشکاری گاز اکسیژن: جوش هوا، استیلن، جوش پروپان، جوش کاری اکسی هیدروژن، جوش کاری گاز و فشار

انواع جوشکاری قوس الکتریکی: اتمی هیدروژن، فلزی بدون پوشش، قوس کربنی، با پوشش پودر، با پوشش گاز، جوش زیر پودری، جوش کاری قوس پلاسما

انواع جوش مقاومتی: جوش آپست، جوش نقطه ای مقاومتی، جوش درز مقاومتی

صنایع مختلف با توجه به محل و محصول مورد استفاده خود، یکی از بهترین و مناسب ترین انواع جوشکاری را انتخاب کرده و مورد استفاده قرار می دهند. برای مثال از جوش نقطه ای مقاومتی در صنعت خودرو و هوافضا به صورت گسترده استفاده می شود که در این نوع از الکترودهای بسیار نوک تیز استفاده می شود. نکته ی مورد توجهی که وجود دارد است که در انواع مختلف جوشکاری با توجه به نوع جوش از الکترودهای مختلف استفاده میشود.

راه ارتباطی با ما:
۰۲۱۳۳۹۸۰۴۹۸
۰۲۱۳۳۹۸۰۴۹۹
نظر دهید
میانگین نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonاستعلام قیمت لحظه ای