سوییچ ارت یا کلید زمین چیست ؟؟

ارتینگ

سوئیچ‌های ارتینگ از تجهیزات ایمنی مورد استفاده در کلید‌های فشار متوسط می‌باشند. این کلید‌ها به صورت ساده و یا موتور دار برای مقاومت در برابر جریان اتصال کوتاه ساخته می‌شوند. این دستگاه‌ها را میتوان در موقعیتی با شفت افقی نصب کرد. قابلیت نصب با موقعیت شفت عمودی نیز وجود دارد.

سوئیچ‌های ارتینگ از تجهیزات ایمنی مورد استفاده در کلید‌های فشار متوسط می‌باشند که با قطع پل متحرک، بخش‌هایی از باسبار مجاور کلید، به طور خودکار با استفاده از این سوئیچ ارت می‌شود. اینکار برای محفاظت از پرسنل انجام می‌شود.
عمل بسته شدن سوئیچ ارتینگ با سرعت و حرکت ناگهانی انجام می‌گردد. سوئیچ‌های ارتینگ به صورت ساده و یا موتور دار برای مقاومت در برابر جریان اتصال کوتاه ساخته می‌شوند.

راه ارتباطی با ما:
۰۲۱۳۳۹۸۰۴۹۸
۰۲۱۳۳۹۸۰۴۹۹
سوییچ ارت


سوئیچ‌ ارت روی پایه جداکننده‌های جانبی خط نصب می‌شوند. بازو‌های ارت (بازوی کنتاکت کلید ارت کننده) معمولاً هنگام قطع کردن به صورت افقی در حالت قطع قرار می‌گیرند، این بازو‌های ارت می‌چرخند و بصورت عمودی حرکت می‌کنند و با تیغه‌های مادگی ارت که در قسمت بالای جداکننده (سکسیونر یا ایزولاتور) پست قرار دارند وصل می‌شوند. این دستگاه‌ها را میتوان در موقعیتی با شفت افقی نصب کرد. قابلیت نصب با موقعیت شفت عمودی نیز وجود دارد.
در سمت خروجی آن بازو‌های ارت دارای قفل مکانیکی (اینترلاک) با کنتاکت‌های اصلی متحرک جداکننده هستند و در صورتی به هم وصل می‌شوند که کنتاکت‌های اصلی سکسیونر یا ایزولاتور باز باشند. به همین ترتیب، کنتاکت‌های اصلی سکسیونر یا ایزولاتور فقط در صورت باز بودن حالت بازو بسته می‌شوند.

سوییچ ارت


وظیفه سوئیچ ارت این است که قسمت‌هایی از کلید که انرژی آن‌ها تخلیه شده را به ارت متصل می‌کند تا همزمان آن‌ها را اتصال کوتاه کند. سوئیچ‌های ارت برای نصب داخلی تا ۳۶ کیلوولت مناسب هستند. با وجود مقره‌های با پوشش رزینی مناسب برای استفاده در محیط‌های مرطوب و استوایی هستند. قسمت‌های فولادی گالوانیزه وهم آبکاری شده اند و در برابر خوردگی مقاوم هستند، و از لحاظ الکترواستاتیکی با پودر اپوکسی رزین روی یک لایه فسفات پوشانده می‌شوند.

راه ارتباطی با ما:
۰۲۱۳۳۹۸۰۴۹۸
۰۲۱۳۳۹۸۰۴۹۹

منبع : برق نیوز

نظر دهید
میانگین نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonاستعلام قیمت لحظه ای