سیم و کابل شاهین

سیم و کابل جزء مهم­ترین اجزای تاسیسات برقی به ­شمار می­روند. این تجهیزات، دستگاه­ها و سیستم­های مختلف برقی را به ­هم وصل کرده و جریان الکتریکی را برای عملکرد آنها فراهم می­کنند. در حال حاضر انواع برندهای متنوعی از این محصولات در بازار موجود است که سیم و کابل شاهین با توجه به سطح کیفی مطلوبی که دارد، یکی از بهترین مدل­ها در بازار محسوب می­شود. شرکت تولید کابل شاهین با توجه به پیشرفت­های زیادی که در زمینه صنایع برقی وجود دارد، با کمک گرفتن از کادری مجرب و تجهیزات به­روز، مجموعه خود را همگام با این پیشرفت ارتقا داده است

برند سیم و کابل شاهین

در حال حاضر این مجموعه با در اختیار داشتن کادری توانمند و استفاده از متدهای روز دنیا محصولاتی مرغوب و باکیفیت را روانه بازار می­کند. این شرکت با توجه به تغییرات مثبتی که در زمینه تولیدات خود ایجاد کرده‌است، موفق به کسب گواهینامه کیفیت مدیریت ISO9001:2000 و تاییدیه­های متعدد از سوی موسسه استاندارد، پژوهشگاه نیرو و بسیاری موارد دیگر شده است.

باید به این مورد هم اشاره کرد که در سال ۸۲، ۸۳ و ۸۶ این مجموعه به­عنوان واحد نمونه استاندارد انتخاب شد و پس از آن؛ سال ۸۷ نیز توانست سه لوح تقدیر برای واحد نمونه استاندارد اکرودیته (آزمایشگاه همکار) دریافت کند.َ

سیم و کابل جزء مهم­ترین اجزای تاسیسات برقی به ­شمار می­روند. این تجهیزات، دستگاه­ها و سیستم­های مختلف برقی را به ­هم وصل کرده و جریان الکتریکی را برای عملکرد آنها فراهم می­کنند. در حال حاضر انواع برندهای متنوعی از این محصولات در بازار موجود است که سیم و کابل شاهین با توجه به سطح کیفی مطلوبی که دارد، یکی از بهترین مدل­ها در بازار محسوب می­شود. شرکت تولید کابل شاهین با توجه به پیشرفت­های زیادی که در زمینه صنایع برقی وجود دارد، با کمک گرفتن از کادری مجرب و تجهیزات به­روز، مجموعه خود را همگام با این پیشرفت ارتقا داده است.

سیم و کابل شاهین

در حال حاضر این مجموعه با در اختیار داشتن کادری توانمند و استفاده از متدهای روز دنیا محصولاتی مرغوب و باکیفیت را روانه بازار می­کند. این شرکت با توجه به تغییرات مثبتی که در زمینه تولیدات خود ایجاد کرده‌است، موفق به کسب گواهینامه کیفیت مدیریت ISO9001:2000 و تاییدیه­های متعدد از سوی موسسه استاندارد، پژوهشگاه نیرو و بسیاری موارد دیگر شده است.

باید به این مورد هم اشاره کرد که در سال ۸۲، ۸۳ و ۸۶ این مجموعه به­عنوان واحد نمونه استاندارد انتخاب شد و پس از آن؛ سال ۸۷ نیز توانست سه لوح تقدیر برای واحد نمونه استاندارد اکرودیته (آزمایشگاه همکار) دریافت کند.

محصولات تولیدی کابل برق شاهین

سیم و کابل شاهین تنوع بسیار زیادی دارد که امکان استفاده برای مصارف گوناگون را در صنایع مختلف فراهم کرده است. از سری کابل­هایی که در این کارخانه تولید و روانه بازار می­شود می­توان به موارد زیر اشاره کرد.

کابل­های فشار ضعیف

کابل­هایی که برای ولتاژهایی در سطح ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ ولت مورد استفاده قرار می­گیرد، تحت عنوان کابل فشار ضعیف شناخته می­شود. برای تولید این کابل­ها از روکش­های مختلف و تعداد رشته­های متنوع استفاده می­شود، یکی از متداول‌ترین مصارف این نوع از کابل شاهین در برق­کشی ساختمانی است.

جنس رشته­های کابل فشار ضعیف عمدتا از مس است که روکشی آلومینیومی روی آنها کشیده می­شود. برای حفظ انعطاف­پذیری معمولا رشته­ها را به­ هم تابیده می­سازند تا دوام و ماندگاری خوبی داشته باشد. در این مجموعه سیم و کابل شاهین این محصولات بر اساس استانداردهای مورد تایید جهانی ساخته می­شود که می­توان گفت استحکام و ساختار مناسب آنها از نفوذ رطوبت و ایجاد خرابی کابل جلوگیری می­کند.

کابل­های فشار متوسط و قوی

کابل فشار متوسط (MV) برای کاربرد دامنه ولتاژ بین ۶ تا ۳۰ کیلوولت مناسب است، این محصول در انواع تک­رشته یا سه رشته تولید می­شود. این نوع کابل برق شاهین  را می­توان در سیستم توزیع برق مکان­های مسکونی و تجاری استفاده کرد، از سوی دیگر نیز باید در نظر داشته باشید که این نوع سیم­ها برای ساختمان­های صنعتی و نیروگاه­ها نیز کاربرد دارد.

از آنجایی که سیستم برق در محل­های مختلف دارای دامنه ولتاژی گوناگونی است بنابراین در مکان­هایی که سطح ولتاژ بیش از ۳۰ کیلوولت باشد لازم است تا از سیم و کابل شاهین با فشار قوی استفاده کرد. به ­طور کلی برای انتقال خطوط برق فشار قوی از آن جهت که امکان دارد برای مردم خطرساز باشد از زیر زمین رد می­کنند.

با توجه به این­که در مواردی نیاز است کابل­ها از زیر زمین عبور کنند، باید جنس کابل­های فشار قوی به­ گونه­ای باشد که در برابر عوامل آسیب­رسان مقاومت کافی از خود نشان دهد. با توجه به ساختارهای مختلف این نوع کابل­ها، برخی از کاربردهای آن شامل موارد زیر است:

  • کاربرد در صنایع صنعتی عظیم
  • انتقال جریان برق با ولتاژهای بالا از زیر زمین
  • اتصال فیبر نوری
  • استفاده از آنها روی دکل­های بزرگ و بین شهری

کابل­های ابزار دقیق

یکی دیگر از محصولاتی که مجموعه کابل برق شاهین در اختیار متقاضیان قرار می­دهد کابل­های ابزار دقیق است که کاربرد آنها در سیستم­های کنترلی و پردازش داده است. نمونه محصولاتی که به ­عنوان سیم و کابل شاهین مختص ابزار دقیق شناخته می­شوند در برابر نویز، تداخل و تاثیرپذیری از کابل­های کناری مقاوم هستند.

مقاومت خوب این محصولات در برابر اختلالات احتمالی باعث می­شود تا انتقال سیگنال­ها در جهت کنترل سیستم­های الکتریکی و فرآیندهایی که مربوط به آنها است، به ­درستی انجام شود. یکی از مشخصه­های مهم در تولید این محصولات توجه به درجه­بندی است که نشان­دهنده نوع کاربرد این مدل کابل­ها است.

ولتاژ عبوری از انواع کابل­های ابزار دقیق، پایین است و در مقایسه با کابل­های قدرت دارای رشته­های بیشتر و قطر پایین­تری هستند.

کابل­های با روکش سرب

در واقع این نوع از سیم و کابل شاهین شامل تمام موارد فشار ضعیف تا قوی می­شود که دارای روکش سربی است و در سطح جهانی با عنوان SWA شناخته می­شود. تنوع کاربرد آنها نیز بستگی به ولتاژ مورد استفاده دارد و به­ طور کلی؛ کابل­هایی با قدرت یک کیلوولت به بالا را شامل می­شود.

این نوع محصولات را می­توان به ­عنوان کابل­های بسیار مناسب برای انتقال برق دانست که در شبکه­های توزیع کاربرد زیادی دارند.

کابل­های آلومینیوم خودنگهدار

کابل­های خودنگهدار برای انتقال برق و تامین روشنایی در مکان­های مختلف مورد استفاده قرار می­گیرد، یکی از نمونه­های باکیفیت این نوع تجهیزات کابل­های آلومینیومی است. در واقع این نوع از کابل­های قدرت دارای روكشی هستند که در روی دکل­ها و پایه­های توزیع برق، توسط نگهدارنده نصب و ثابت می­شوند.

قیمت نمونه­های آلومینیومی در مقایسه با کابل­های مسی ارزان­تر است و همین مسئله باعث شده‌ است تا به یکی از نمونه­های مورد توجه برای استفاده در صنایع برق تبدیل شود. سیم و کابل شاهین در زمینه تولید این سری از محصولات نیز بسیار موفق عمل کرده و نمونه­های تولیدی آن از کیفیت مناسبی برخوردار است.

کابل­های نسوز (با روکش هالوژن فری)

در بحث مسائل ایمنی باید در نظر داشت که کابل­هایی با روکش هالوژن فری در برابر آتش مقاومت خوبی دارند که از بروز خسارات و خطرات احتمالی در محل­های مورد استفاده جلوگیری می­کنند. این نوع کابل شاهین دارای مقاومت بسیار خوبی است که می­تواند در تاسیسات صنعتی، مکان­های اداری و تجاری مورد استفاده قرار بگیرد.

میزان استفاده از انواع کابل در صنایع گوناگون هر ساله رو به‌ افزایش است، برای کاربردهای مختلف باید از نمونه­های باکیفیت استفاده کرد که سیم و کابل شاهین یکی از محصولات مرغوب در بازار محسوب می­شود. از انواع تولیدات این مجموعه می­توان به کابل­های قدرت با فشار ضعیف، متوسط، قوی و نمونه­های کابل خودنگهدار، روکش هالوژن و سربی اشاره کرد.

هر کدام از این محصولات برای مصارف مختلفی مورد اسفاده قرار می­گیرد که کابل برق شاهین به­ خوبی توانسته است نیاز کاربران را برآورده کند.