معرفی کابل دوربین مدار بسته

کابل ترکیبی دوربین مداربسته

ابل تصویر دوربین مداربسته از شاخه کابل‌های کواکسیال است که به آن RG۵۹ گویند. این کابل از نظر ساختمان کلی کاملا شبیه کابل‌های آنتن تلویزیونی است و تنها تفاوت آن در قطر مغزی و حجم شیلد است. کابل‌های تصویر RG۵۹ در کیفیت‌های کاملا متفاوتی تولید می‌شوند. با کیفیت‌ترین کابل‌های RG۵۹ کابل‌های با شیلد و مغزی مسی هستند.


در سیستم‌های مداربسته آنالوگ باید از هر دوربین مداربسته یک کابل تصویر به طور مستقیم به دستگاه DVR متصل گردد.
انواع کابل
برخی از اطاعات مربوط به انواع کابل RG۵۹ به شرح جدول زیر است:
معرفی کابل تصویر دوربین مداربسته

راه ارتباطی با ما:
۰۲۱۳۳۹۸۰۴۹۸
۰۲۱۳۳۹۸۰۴۹۹

خصوصیات کابل
مهمترین خصوصیت این کابل قطر مغزی آن است. در کابل‌های RG۵۹ قطر مغزی بین ۱.۲ تا ۱.۸ میلیمتر می‌باشد. جنس مغزی کابل میتواند از مس، آلومینیوم و یا آلیاژ مس باشد.
در اطراف مغزی کابل یک لایه پلاستیکی از جنس فوم قرار دارد که معمولا رنگی سفید یا شفاف دارد. این عایق نقش جدا کردن مغزی از شیلد را برعهده دارد.
پس از عایق یک لایه از شیلد بافته شده وجود دارد. در برخی انواع با کیفیت‌تر کابل یک لایه فویل نیز بیش شیلد و عایق فوم قرار گرفته است. شیلد و فویل اطراف کابل وظیفه جذب نویز را برعهده دارند. به ویژه در مسیر‌های طولانی ضخامت و جنس شیلد از اهمیت بالایی برخوردار می‌شوند.
لایه پایانی کابل یک لایه PVC در اطرف کابل است که کابل را عایق و محافظت می‌کند.
طول کابل
کیفیت کابل تصویر به ویژه در مسافت‌های طولانی میتواند تاثیر خیلی زیاد بر روی کیفیت تصویر دوربین‌ها داشته باشد. کابل‌های RG۵۹ دارای محدودیت طول تا ۵۰۰ متر هستند. برای استفاده از کابل تا چنین مسافتی نیز باید حتما از کابل با کیفیت استفاده کرد. در صورتی که نیزا به انتقال سیگنال تا فواصل بیشتر از ۵۰۰ متر بود می‌توان از تقویت کننده استفاده کرد و یا انتقال را از طریق آنتن یا فیبر نوری انجام داد.
قیمت کابل تصویر دوربین مداربسته با توجه به کیفیت آن می‌تواند کاملا متفاوت باشد.
افت سیگنال در کابل‌های دروبین مداربسته
گرچه از طریق تجربی، طول کابل کشی دوربین مداربسته به صورت حدودی مشخص می‌شود، اما روش اصلی به دست آوردن میزان استاندارد کابل کشی با توجه به جدول میرایی سیگنال (attenuation) کابل است. تولید کنندگان حرفه‌ای کابل تصویر به همراه کابل خود جدولی از میزان میرایی کابل منتشر می‌کنند که مشخص می‌کند در هر متراژ از کابل چه مقدار افت سیگنال ایجاد خواهد شد.
 برای استفاده از این جدول توجه داشته باشید که کابل رایج مورد استفاده برای دوربین‌های مداربسته کابل RG۵۹/U است و فرکانس سیگنال‌های PAL حدود ۴.۴Mhrz خواهد بود. هر قدر افت سیگنال شما به دسیبل افزایش یابد سیگنال دریافتی شما در محل نمایش دوربین با نویز بیشتری همراه خواهد بود. برای دوربین‌های آنالوگ عادی افت سیگنال بیش از ۱۰dB قابل قبول نیست. 

معرفی کابل تصویر دوربین مداربسته

راه ارتباطی با ما:
۰۲۱۳۳۹۸۰۴۹۸
۰۲۱۳۳۹۸۰۴۹۹

منبع : برق نیوز

نظر دهید
میانگین نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonاستعلام قیمت لحظه ای