نحوه سیم کشی لامپ هالوژن

لامپ‌های هالوژن جایگزین انرژی بیشتری برای لامپ‌های معمولی رشته‌ای هستند. آن‌ها با گاز هالوژن پر می‌شوند که نور روشن‌تر را در دمای بسیار بالاتری تولید می‌کنند، اما، چون آن‌ها خیلی گرم می‌شوند، باید در مواد مقاوم به حرارت مانند کوارتز قرار گیرند.لوازم لامپ هالوژن همانند لامپ‌های معمولی رشته‌ای سیمی هستند.

لامپ‌های هالوژن جایگزین انرژی بیشتری برای لامپ‌های معمولی رشته‌ای هستند. آن‌ها با گاز هالوژن پر می‌شوند که نور روشن‌تر را در دمای بسیار بالاتری تولید می‌کنند، اما، چون آن‌ها خیلی گرم می‌شوند، باید در مواد مقاوم به حرارت مانند کوارتز قرار گیرند. هالوژن با تنگستن در فیبر لامپ واکنش نشان می‌دهد و به طور جزئی آن را بر روی رشته دوباره قرارمی دهد تا عمر لامپ‌های هالوژن طولانی‌تر از لامپ‌های رشته‌ای باشد. لوازم لامپ هالوژن همانند لامپ‌های معمولی رشته‌ای سیمی هستند.

نحوه سیم کشی لامپ‌های هالوژن
نحوه سیم کشی هالوژن

اطمینان حاصل کنید که جریان برق قطع می‌باشد.

حدود ۶ اینچ روکش سیم برق را خارج از جعبه الکتریکی در دیوار یا سقف دربیاورید. اطراف روکش را با چاقو برش دهید، مراقب باشید که سیم‌های داخل را برش ندهید. روکش را با انبردست بکشید و سیم‌ها را جدا کنید.

نحوه سیم کشی لامپ‌های هالوژن

از ابزار اسپلایسینگ برای حذف حدود ۱/۲ اینچ از انتهای سیم‌های سیاه و سفید استفاده کنید.

سیم‌های سفید را از جعبه و اتصالات نور با هم نگه دارید و آن‌ها را در جهت عقربه‌های ساعت با انبردست بپیچید. هنگامی که ایمن شدند سیم پیچ را بپیچید. این کار را با سیم‌های سیاه هم تکرار کنید.

سیم‌ ها را با هم بپیچید. سپس آن‌ها را به شکل قلاب در بیاورید و اگر فلزی است در داخل باکس قرار دهید و مهره را با پیچ گوشتی محکم کنید.

با استفاده از آداپتور و پیچ‌هایی که به دستگاه نصب می‌شود این لوازم را به باکس نصب کنید. 

نحوه سیم کشی لامپ‌های هالوژن

منبع : برق نیوز

نظر دهید
میانگین نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonاستعلام قیمت لحظه ای