کابل رایج در پست فشار قوی چیست؟

قیمت کابل افشان

با توجه به کد‌های ارائه شده در فوق کابل‌های رایج در پست‌های فشار قوی دارای انواع زیر میباشند:

کابل‌های کنترل و حفاظت :

این کابل‌ها به منظور انتقال سیگنال‌های آنالوگ (بعنوان مثال جریان‌های عبوری از خط و یا سایر تجهیزات و ولتاژ نقاط مختلف پست) و سیگنال‌های دیجیتال (بعنوان مثال باز یا بسته کردن کلید‌ها و فرمان‌های مربوطه) بکار میروند.

این سیگنال‌ها با) و حفاظت در نقاط مختلف پست … اندازهگیری جریان، توان، انرژی و … اهداف کنترل و اندازهگیری (باز و بسته کردن خط و مورد استفاده قرار میگیرند.

کابل‌های کنترل معمولاً با سیگنال‌هایی با ولتاژ و جریان پایین و در نتیجه قدرت کم سر و کار دارند. جهت بالا رفتن دقت عملکرد تجهیزات اندازهگیری و کنترل باید میزان اعوجاج و اختلاف بین ورودی و خروجی کابل کنترل حداقل گردد.

کابل NYY-J کابل با هادی مسی و عایق ترموپلاستیک و غلاف PVC؛ و کد رنگی مغزی‌ها PVC این نوع کابل برای کنترل، انتقال سیگنال‌ها از جمله ترانسفورماتور‌های جریان و ولتاژ مورد استفاده قرار میگیرد.

کاربرد نوع کابل در مکان‌هایی است که هیچ حفاظت خاصی در مقابل صدمات مکانیکی ضروری نباشد. همچنین اضافه بار‌های گذاری کوچکی را تحمل میکنند.

کابل NTRGY – J. کابل با هادی مسی، عایق ترموپلاستیک، زره سیم فولادی گالوانیزه با مقطع گرد، نوار محافظ در مقابل پیچش مغزی‌ها PVC از جنس سیم فولادی گالوانیزه مقطع گرد به همراه غلاف؛ و کد رنگی مغزی‌ها PVC این نوع کابل برای کنترل، انتقال سیگنال‌ها از جمله ترانسفورماتور‌های جریان و ولتاژ مورد بهرهبرداری قرار میگیرد.

کاربرد این نوع کابل در مکان‌هایی است که حفاظت قوی در مقابل صدمات مکانیکی ضروری میباشد. این نوع کابل اضافه ولتاژ‌های گذرای کوچکی را میتواند تحمل نماید. این کابل دارای زره از نوع فولاد گالوانیزه شده میباشد.

کابل NYCY کابل یا هادی مسی و عایق ترمو پلاستیک و هادی هم محور مسی و غلاف PVC PVC این نوع کابل برای کنترل، انتقال سیگنال‌ها از جمله ترانسفورماتور‌های جریان و ولتاژ بکار میرود. کاربرد این نوع کابل در مصارفی است که اضافه ولتاژ‌های گذرا ممکن است به آن‌ها آسیب برسانند. بعنوان مثال در خطوط که تجهیزات الکترونیکی را بهم متصل مینمایند، بکار میرود. حفاظت مکانیکی اغلب موردنیاز نیست.

کابل NYY کابل یا هادی مسی رشت‌های و عایق ترموپلاستیک و غلاف PVC PVC

کابل J-Y (ST) Y. این کابل‌ها برای کنترل از راه دور، اندازهگیری و ارسال سیگنال‌ها و همچنین ارتباطات تلفنی مورد استفاده قرار میگیرند. این کابل‌ها اغلب در مناطق خشک، مرطوب و نصب در فضای باز بکار میروند.

منبع : برق نیوز

نظر دهید
میانگین نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonاستعلام قیمت لحظه ای